Лідирують у періодиці журнали економічної і фінансової проблематики

Такою оперативною була реакція журнальної індустрії на вибух читацьких інтересів, на нове споживацьке мислення. Лідирують у періодиці журнали економічної і фінансової проблематики: «Піднебесна», «Гроші», «Фінансові вісті». Високого для Тайваню тиражного показника у 32 тис. примірників досяг японський журнал «Бланка» — для любителів подорожей і природи. Той, хто захоплюється туризмом, плаванням з аквалангом і віндсерфінгом, має свій журнал — «Сюсянь» («Дозвілля»). На полицях цілодобово працюючих магазинів стоси спортивних, «автомобільних» журналів, поряд — віщання для читачів, які мають культурні нахили («Сценічне мистецтво», «Хореографія»), стежать за книжковими новинками («Книжковий огляд»), розуміються на архітектурі («Арка»).

Третій показник популярності після видань, присвячених бізнесу і вивченню іноземних мов, у журналів релігійного спрямування. Найбільш масові серед них видання численних буддистських організацій і храмів. Разом із журналами інших конфесій їх число сягає 450 назв.

З другого боку, широка масовість, потурання всім, інколи не кращим, смакам призводить до розмивання моральних критеріїв, порушення етичних норм. Саме такий прорив до нерозбірливого читацького інтересу спробували зробити видавці порнографічних журналів, але не змогли ні подолати, ні обійти строгі тайванські закони. Кілька років тому представники влади конфіскували й прилюдно спалили 46 тис. примірників журнальної «порнухи». Навіть такий всесвітньо визнаний і, здається, прощений громадською думкою журнал, як американський «Плейбой», не зміг подолати на Тайвані морального вето. Майже кожен номер «Плейбоя» вилучався із продажу, піддавався конфіскації, і, врешті-решт, журнал припинив своє існування на тайванському ринку.

Зате динамічно розширює Тайвань свій інформаційний, видавничий ринок для літератури китайською мовою, виходить у лідери книговидавничої справи, в розповсюдженні книжкової продукції в південно-східному Азіатському регіоні. Сприяє цьому, насамперед, законодавче посилення захисту авторських прав у країнах Азії, що дозволяє видавцям усього світу більш впевнено вести широку інвестиційну діяльність на Далекому Сході.

У розмаху й потужності книговидавничої індустрії переконуєшся на міжнародних книжкових виставках у Тайбеї. Головною темою однієї з таких виставок, влаштованих у Міжнародному центрі торгівлі, була «зустріч Сходу із Заходом». На виставці відбулося взаємовигідне стикування інтересів тайванських і зарубіжних видавців, авторів і розповсюджувачів книги. Успіх тайванських міжнародних виставок можна проілюструвати й таким показником: якщо в 1987 році на першій тайбейській виставці було розгорнуто лише 85 стендів, то на останньому «святі книги» число виставочних стендів сягало за 1300, свою книжкову продукцію представляли близько 40 зарубіжних країн.

Газетна та журнально-книжкова продукція — одна площина тайванської журналістики, друга — електронні засоби масової інформації: телебачення і радіомовлення. Найбільша телевізійна компанія Тайваню — «Тайші» (ТТУ). І найстарша на острові — заснована в 1962 році. Тут найчисельніший загін телевізійників — 700 працівників.

Відповідальний секретар «Тайші» Сен з ноткою гордості представляє свій телевізійний дім. Є всі підстави. Працює в телевізійній компанії з року її заснування. Вів телевізійні репортажі з усіх поверхів життя — з вулиці і парламенту, із столичної підземки і з найвищого хмарочоса Тайбея, з колись прифронтового острова Цзінменя і з палуби військового корабля. Згодом започаткував авторську програму — вона мала високий рейтинг у тайванського глядача. Рік тому як досвідченого фахівця, який знає всі секрети й тонкощі телеефіру, умовили перейти в управлінський сектор, поклали на нього відповідальність за організацію всієї діяльності компанії, так і назвали посаду — відповідальний секретар.

Источник загранпаспорт киев.

Спонсор статьи: курсы английского, ремонт фотоаппаратов canon.

Ліцензія МВС України видана ПП ОДА Гепард м.Косів вул.Гвардійська 15 офіс 12
  • 1
  • 2
  • 3